Головна
Мапа сайту
Укр. Рус.
Головна > Корисна інформація > Ризикована професія [ Повернутися Назад ]

Ризикована професія.

Нам важко уявити своє життя без таксі. Від нього часто залежить чиясь доля: хтось запізнюється на роботу, хтось на побачення, зустріч, на автобус, літак, поїзд, а буває, що на таксі й хворого везуть до лікарні, породіллю до пологового будинку...

На сьогоднішній день таксі для переважної більшості автовласників - другий заробіток. Склалася така вже тенденція, що людина має основну роботу, а в таксі підробляє у вільний час. Таксистів, для яких робота – основна професія, залишається з кожним днем все менше і менше.

На роботу до таксі приходять працювати водії різного віку, з різним досвідом водіння і рівнем освіченості. Зазвичай з ними проводиться виховна робота – не смітити в місцях паркувань, бути вихованими з пасажирами, утримувати автомобіль в чистоті, на палити в салоні. Адже дуже важливо, щоб водій був не тільки професіоналом своєї справи, але і був людиною освіченою, добре вихованою, мав належний зовнішній вигляд.

Таксист не має права виїхати на роботу без наявності ліцензії. В Івано-Франківську відділ ліцензування знаходиться за адресою вул. Тополина 3 в приміщенні Головтрансінспекції. Придбавши ліцензію, таксист відразу ж «купує» право у Головтрансінспекції його шрафувати за невідповідність ліцензійних умов – мінімальний штраф 510 грн., максимальний – 1700 грн., у той час, коли на водіїв «безхребетників» такі штрафи не поширюються. Отже, якщо таксист сплачує податки в бюджет свого міста, то воно ж його і штрафує. Якщо таксист працює в фірмі – вона ж контролює його на предмет дотримання ціни перевезення, виконання взятих на себе зобов’язань, «безхребетні» ж не підконтрольні нікому.

Робота водія-таксиста дуже непроста і вкрай нервова. Чого вартує тільки щоденна їзда нашими дорогами в умовах, наближених до стану війни, до того ж, жоден таксист не застрахований від небезпеки. Особливо ризиковано працювати у нічний час. Молоді люди часто перебувають у нетверезому стані, у стані наркотичного сп’яніння, обкурені. Буває, ведуть себе неадекватно, агресивно, зверхньо. Можуть пошкодити автомобіль, вступати в перепалку з водієм, а то і в бійку. Майже вся молодь увечері тримає в руках пляшку пива або іншого спиртного напою і цигарку. Від людини, яка перебуває під наркотичним кайфом, можна очікувати будь-чого. Молодь вештається вулицями, в стані сп’яніння у нічний час нерідко їздить за кермом, створюючи аварійно-небезпечну ситуацію на дорогах. Водій має право відмовитися від пасажира, який перебуває у нетверезому стані, але це саме часто-густо призводить до скандалу. Випадки, коли після відмови перевезення в машині б’ється скло, виламуються ручки у дверях, пасажири копають ногами по машині, б’ють кулаками - досить часті. А ще частенько пасажири дозволяють собі не розрахуватися за поїздку, оскільки виявляється, що грошей у них чомусь немає.

Тому й змушені водії таксі приходити на допомогу один одному, відстоювати свої інтереси, бо наодинці боротися з нечесними та невихованими пасажирами складно.

P . S .Відповідно до Закону України „Про автомобільний транспорт” та Правил підставами для відмови у перевезенні пасажира є: явні ознаки сп’яніння пасажира, перевищення кількості потенційних пасажирів над кількістю місць в авто, неможливість вільно розмістити багаж в салоні або багажнику, можливість забруднення або пошкодження авто багажем.

Меню