Головна
  Мапа сайту
Укр. Рус.
 
Головна > Корисна інформація > Цікаві місця Прикарпаття > Косів    [Повернутися Назад ]

Відстань від Івано-Франківська до Косова - 100 км.

Косівщина знаходиться біля самого підніжжя Карпат, у долині р. Рибниці, притоки Пруту. Мальовничий край на Гуцульщині, де народжуються знамениті сувеніри: ліжники, різьблені та інкрустовані шкатулки, вишиванки, рушники, фігурки з сиру, прикраси з металу та вироби зі шкіри, кераміка.
Археологічні знахідки, зокрема кам'яні сокири та бронзові вироби свідчать про те, що територія сучасного міста була заселена за часів неоліту й міді. Перші письмові відомості про Косів містяться в грамоті литовського князя Свидригайла від 1424 року. Спочатку це місце мало назву Риків, потім -- Косів. Двічі місто було спалене й знищене: восени 1621 р. — турками, татарами, волохами (підданими Османської імперії), а в лютому 1624 р. — буджацькими татарами. Однак не зникло, як це часто трапляється.
Селяни Косівщини брали активну участь в опришківському русі XVII-XVIIIст. У с. Космач діяв загін О.Довбуша, який тут і загинув трагічно у 1745 році.
Тут народились, жили і працювали відомі за межами України люди, зокрема українські письменники та громадські діячі М.Павлик, Г.Павлик, М.Черемшина (І.Семенюк), М.Колцуняк, Д.Павличко, М.Влад, Р.Іваничук, М.Яновський, А.Красовський (Андрій Грім), знамениті різьбярі та майстри кераміки.
Околиці Косова багаті буковими та сосновими лісами і пасовищами -- полонинами. Землеробство, скотарство, полювання поєднувалося з домашніми промислами, які зросли до рівня ремесла. Крім солеваріння тут розвивалися мистецькі промисли — різьба, вишивка, килимарство, кераміка. Ще з 1850 р., коли було засноване ткацьке товариство, Косів став центром ткацтва, зокрема ліжникарства і килимарства. Ліжники яворівських майстрів експонувалися на Всесвітній виставці у Монреалі в 1967 році.. У кінці XIX ст. почала розвиватися курортна галузь. В 20-30 рр. ХХ ст. Косів стає центром гуцульського побутового мистецтва. І сьогодні Косів вважається столицею мистецької Гуцульщини. У художньо-виробничих майстернях створюються чудові різьблені шкатулки, декоративні тарелі, топірці, різноманітні дерев`яні прикраси.
В Косові вам неодмінно сподобається огляд чарівних гірських краєвидів, музеїв, пам’яток дерев’яної архітектури, садиб відомих майстрів народних промислів. Туристів вражає захоплююча природа, мальовничі гори, стрімкі потоки та озера. Завдяки відсутності промислових підприємств у цьому районі повітря тут чисте та цілюще. Обов'язково відвідайте косівський базар!

Меню