Головна
  Мапа сайту
Укр. Рус.
 
Головна > Корисна інформація > Цікаві місця Прикарпаття > Яремче    [Повернутися Назад ]

Відстань від Івано-Франківська до Яремче - 65 км

Якщо ви вирішили відвідати Карпати, то почніть з містечка Яремче, яке справедливо завоювало славу гірської туристичної столиці. Яремче розташоване в надзвичайно мальовничій улоговині між горами на березі Пруту і має понад 40 туристсько-рекреаційних закладів. Перша історична згадка про Яремче датується 1727 р., а розвиватися як дачне поселення воно почало з 1894 р, коли побудували залізницю Станіслав-Яремче-Ворохта-Рахів для вивезення лісу з Карпат в Австро-Угорщину та Польщу. Сюди почали приїжджати відпочиваючі з Відня, Варшави, Кракова, Львова та інших міст, - ті, хто бажав оздоровитись, а оздоровленню надзвичайно сприяло свіже гірське повітря, бриндза, овеча жентиця та інші продукти власного виробітку місцевих гуцулів.
Завітайте до Яремче, і вам неодмінно сподобається огляд незрівнянного яремчанського водоспаду „Пробій” (понад 8 м) з дванадцятиметровим мостом над ним, Довбушевого каменю, скель Довбуша (за легендою в цих краях зимував загін легендарних опришків), ресторану “Гуцульщина” (побудованого без жодного цвяха), гірськолижних трамплінів, пам’яток дерев’яного церковного будівництва.
Особливий дар природи Карпат в Яремчі – джерела з мінеральною водою двох типів: хлоридно-гідрокарбонатно-натрієвою малої мінералізації та слабкомінералізованою гідрокарбонатно-натрієвою з підвищеним вмістом органічних речовин. В районі санаторію–профілакторію “Яремче” знаходиться джерело мінеральної води, хімічний склад якої близький до “Моршинської”. Біля пансіонату “Водоспад” у місті б’є джерело сірководневої мінеральної води, яку використовують при лікуванні гастритів, виразкової хвороби шлунку, хронічних колітів, дванадцятипалої кишки. В малих дозах її застосовують для профілактичного лікування шлунково–кишкового тракту дітей із Чорнобильської зони, що дає 30% позитивних змін в організмі.
У Яремче в урочищі Багрівець є малі підйомники довжиною 300 м, які дозволять початківцям освоїти зимові види спорту. Відстань від м. Яремче до Києва (автошляхом) - 570 км, до Івано-Франківська 65 км, до Румунії 80 км, Угорщини, Словаччини, Польщі - близько 180 км. Неповторні краєвиди, самобутня культура і мова щирих гуцулів, чудові пам’ятки архітектури та витвори природи надовго залишать найкращі згадки про ваш відпочинок!

Меню